Cała prawda o penisie

Wygląd członka stanowi indywidualną cechę każdego mężczyzny. Dlatego tak różnią się kształtem, wielkością i zabarwieniem. Kształt członka u 77% mężczyzn jest cylindryczny. Z badań wynika, że w zależności od populacji występują różnice długości penisa w erekcji. Przyjmuje się, że Azjaci osiągają długość ok. 13,5cm, Europejczycy średnio 16cm (często długość wynosi nawet ok. 18cm, a za tzw. dużego penisa uważa się osiągającego ok. 17cm).

Wbrew popularnym informacjom średnia długość penisa u czarnoskórych to ok. 14cm. Są jednak plemiona gdzie średnia wynosi ok. 17cm.

Średnia długość penisa w tzw. opadzie u Azjatów wynosi 8,1cm, u Europejczyków 8,3cm.

Wielkość penisa nie ma związku ani ze wzrostem ani z wagą mężczyzny. W miarę upływu lat członek ulega zmniejszeniu.

Satysfakcja z odbytego stosunku nie jest bezpośrednio związana z długością czy grubością penisa, ale 76% kobiet przyznaje, że nie są usatysfakcjonowane instrumentalnymi możliwościami swojego partnera. Ok. 80% mężczyzn uznaje, że ma mniej wykształconego i słabszego penisa w stosunku do tego, jaki chcieliby mieć.

Ponad 78% mężczyzn chciałoby powiększyć swojego penisa. W Polsce wykonuje się zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej prącia (nie wchodzą one w zakres zabiegów refundowanych). Kwalifikuje się do nich zazwyczaj pacjentów, odczuwających niezadowolenie z powodu budowy prącia, które nie utrudnia współżycia. Oprócz zabiegów korekcji skrzywień prąca o kącie poniżej 30 stopni, do zabiegów estetycznych zalicza się zabiegi powiększania prącia, zarówno elongacji (wydłużenia), jak i zwiększenia średnicy prącia. Należy jednak pamiętać, że chirurgia estetyczna prącia może powodować pogorszenie funkcji erekcyjnej, deformacje, skrócenie penisa, zbliznowacenia, które mogą wymagać późniejszych, rozległych operacji rekonstrukcyjnych. W związku z tym kwalifikacja pacjenta z prawidłowym rozmiarem penisa, niemająca medycznego uzasadnienia, jest zależna tylko od jego decyzji.

 

NIE LECZ SIĘ SAM – skorzystaj z pomocy lekarza specjalisty seksuologa!
Zadzwoń – 606 401 621
Razem znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu!

 Tom Compton Authentic Jersey