Niepłodność

Niepłodność stanowi coraz większy problem  dla ludzkości. Liczba osób będących w związkach sięga już 18%. Należy zwrócić uwagę, że gwałtownie wzrasta tzw. męski czynnik niepłodności.

Przyjmuje się, że u około 40% par u obu partnerów występują problemy z uzyskaniem potomstwa. Regularne współżycie, bez zabezpieczenia, przez rok bez efektu zajścia w ciążę to sygnał, że pojawiły się problemy i warto skorzystać z pomocy lekarza.

Przyczyną niepłodności żeńskiej mogą być brak owulacji czy zaburzenia hormonalne, nie tylko w wytwarzaniu hormonów płciowych, ale także hormonów tarczycy, podwyższony poziom prolaktyny, zrosty pozapalne lub związane z endometriozą, przebyte w dzieciństwie zapalenie ślinianki tzw. świnka, która bardzo często prowadzi do tzw. zespołu policystycznych jajników.

Ze strony męskiej do oceny płodności jest konieczne wykonanie spermiogramu, który określa ilość plemników (dolna granica normy 15 mln), ich prawidłową ruchliwość oraz określa prawidłową budowę plemników. Proponuję także sprawdzenie ruchliwości plemników pod 24 godzinach – obniżenie tej wartości może być spowodowane stanem zapalnym w narządzie płciowym męskim, podwyższonym poziomem prolaktyny, obecnością autoprzeciwciał plemnikowych.

Oczywiście powyższe informacje to tylko skrót, o szczegóły warto zapytać na wizycie u lekarza specjalisty, który określi zakres badań i ustali plan dalszego postępowania oraz ewentualnego leczenia.

NIE LECZ SIĘ SAM!
Zadzwoń – 606 401 621
Razem znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu!

 Tom Compton Authentic Jersey